Plugins - Classic Editor - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (21 entries)

[ctx: Editor Name]
en: Edit (classic editor)
da_DK: Rediger (klassisk editor)

[ctx: Editor Name]
en: Edit (block editor)
da_DK: Rediger (blok editor)

en: Change settings
da_DK: Ændre indstillinger

en: Default editor for all sites
da_DK: Standard editor til alle websteder

en: Editor Settings
da_DK: Editor indstillinger

en: Default Editor
da_DK: Standard editor

[ctx: Editor Name]
en: block editor
da_DK: blok editor

[ctx: Editor Name]
en: classic editor
da_DK: klassisk editor

note: translators: %s: post title
en: Edit &#8220;%s&#8221; in the block editor
da_DK: Rediger &#8220;%s&#8221; i blok editoren

en: Switch to block editor
da_DK: Skift til blok editor

en: Switch to classic editor
da_DK: Skift til klassisk editor

en: By default the block editor is replaced with the classic editor and users cannot switch editors.
da_DK: Som standard erstattes blok editoren med den klassiske editor og brugere kan ikke skifte editorer.

en: Allow site admins to change settings
da_DK: Tillad websteds admins at ændre indstillinger

en: No
da_DK: Nej

en: Yes
da_DK: Ja

en: Allow users to switch editors
da_DK: Tillad brugere at skifte editors

en: Default editor for all users
da_DK: Standard editor for alle brugere

note: Description of the plugin
en: Enables the WordPress classic editor and the old-style Edit Post screen with TinyMCE, Meta Boxes, etc. Supports the older plugins that extend this screen.
da_DK: Aktivere WordPress klassiske editor og gamle stil med redigere sider og indlæg med TinyMCE, Meta bokse osv. Understøtter de ældre plugin'er som virkede med editoren.

note: Plugin Name of the plugin
en: Classic Editor
da_DK: Klassisk editor

note: translators: %s: post title
en: Edit &#8220;%s&#8221; in the classic editor
da_DK: Rediger &#8220;%s&#8221; i den klassiske editor

en: Settings
da_DK: Indstillinger
